STIFF (18. 10. – 21. 10. 2018.) je međunarodni festival posvećen studentskom filmu čija je svrha predstavljanje najbolje svjetske studentske produkcije široj publici. STIFF teži ojačati lokalnu filmsku i video produkciju pružajući uvid u rad drugih filmaša, potaknuti razvoj novih ideja te razviti međunarodnu suradnju u polju medijske produkcije.

Fokus ovogodišnjeg, jubilarnog 5. Međunarodnog studentskog filmskog festivala je na SNOVIMA. Snovi o boljem društvu, snovi o snovima, snovi o granicama snova. Razigranost selekcije (Maša Drndić, Sanja Marjanović) vodi nas u filmski vrtlog kroz sve faze sna, od usnivanja do buđenja, bajki i noćnih mora.

STIFF-ov filmski program čine 43 filma svih žanrova (igrani, dokumentarni, animirani, eksperimentalni, hibridni) iz 22 zemlje svijeta, podijeljenih u 10 programskih blokova.

Osim filmskog programa, i ove godine organiziramo niz razgovora nakon projekcija filmova na temu obiteljskih i društvenih odnosa, identiteta, seksualnosti i problema manjina.

Kasnovečernji razgovori odnosno otvorene diskusije o filmovima koji reflektiraju aktualne društveno-političke teme, ove godine nose naziv “Snovolovke”, a slijede nakon programskih blokova „PRIČE IZ POSTMODERNE“, „MEKI RUBOVI“ i „OPREZ!“. Kreatorice ovih programskih blokova i moderatorice okruglih stolova su Greta Grakalić-Rački, Petra Bezjak i Natalija Stefanović.

Valja napomenuti da su ovogodišnje selektorsko pojačanje dvije višegodišnje suradnice i članice studentskog žirija STIFF-a, Marta Ban i Sendi Bakotić, kreirale zaseban program, pravu REM avanturu pod nazivom „Rewind / Unatraške“.

Festival se održava u Art-kinu Croatia a ulaz na sve filmske programe je besplatan!

18/10
Četvrtak

19:00
Zabranjeni dani

20:30
Otvaranje festivala
+
Priče iz Postmoderne

22:00
Snovolovke
(razgovori)

19/10
Petak

19:00
Ravnoteža

20:30
Meki rubovi

22:00
Snovolovke
(razgovori)

20/10
Subota

17:30
Insajderi

19:00
Parasomnija

20:30
Oprez!

21:30
Snovolovke
(razgovori)

23:30
Sleepwalkers
(Party @ Tunel klub)

21/10
Nedjelja

18:00
Unatraške

19:30
Lucidni snovi

21:00
Proglašenje pobjednika
+
Žarišna točka